Názor na vzor postupem času

10. prosince 2010 v 19:24 | Mandragorka |  Myšlenkové pochody
Vzor sem, vzor tam. Ale kdo to vlastně je? Co znamená, když ho máme? Zavazuje nás to k něčemu? Nebo je to fuk?
   Vzpomínám, jak když jsem byla malá, přišlo mi, že každý má svůj vzor. Zprvu se jednalo o kreslené postavičky, poté se pozornost upínala spíše na celebrity. A já žádný pořádný vzor nikdy neměla. Byla jsem celá nešťastná a přemýšlela, koho si tak vybrat. Snad tenhle herec anebo ta zpěvačka, ale vždyť já o nich nic nevim. Jací jsou ve skutečnosti? V tý televizi je sympaťák, jenže chová se tak i ve svém opravdovém životě?
   Postupem času mi došlo, že vzorem mi může být úplně kdokoli. Nejen třebas superstar, ale i postava z knížky. Tam jsem našla spoustu zajímavých lidí, ale spíš jsem chtěla žít jejich život. Splynout s hlavní hrdinkou, než si z ní brát příklad. A rodiče? Pro někoho snad můžou být vzorem. Já mám ty svoje ráda, avšak nevidím v nich žádný vlastnosti, kterých bych se toužila chytit.
    Dnes s odstupem času, už nejsem nesvá, protože vzor nemám. Ikdyž mnoho schopností všech možných osob kolem mě se mi líbí, žádná není dokonalá. Neexistuje taková, jež by neměla něco, kvůli čemu bych nerada byla jako ona. Snad bych mohla si v hlavě utvořit jakýsi ideál, inspirovaný skutečnými lidmi. Společenský jako Monča, pohodový jako Sára, chytrý jako Radek... Jenže já jsem já a už asi jiná nebudu. Žadný vzor mě nevytnrne. Sama sobě vzorem? Možná, směju se.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Wall Wall | Web | 10. prosince 2010 v 19:52 | Reagovat

Rodiče nejsou tvým uvědomělým vzorem. Bereš od nich už od narození vlastnosti, aniž bys to chtěla nebo o tom věděla. A neovlivníš ani to, jestli pochytíš to dobré, nebo to špatné. Bývá to promýchané. I když tvrdíš, že tvým vzorem nejsou, v podvědomí jsou a stále budou. A to až do smrti a jednou jim budeš vděčná za to, že zrovna od nich, si něco přebrala. Je to takové dědictví. Jinak krásný článek, chválím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama