Pres, stres, neúmyslný trochu odborný výklad a jiné

17. prosince 2010 v 23:08 | Mandragorka
Tak jsem se konečně dostala na počítač a táta mi dal podmínku, že do půlnoci ho musim vrátit. Už abych měla vlastní pc, připadám si takhle jako popelka. Ty jo, popelka. Dneska mám na ni nějáký štěstí. Termíny, termíny, termíny... Pořád musim něco udělat do určitý doby, stále mě něco svazuje. Chtěla bych být svobodná, možná mám o to větší důvod, protože jsem vodnář a těm prý na ní hodně záleží. Když jsme u toho vodnáře, sestra mi dnes říkala, jak někde zřejmě zjistila, že jelikož si vodnáři cení více přátelství než lásky, nechtějí, nedokáží někomu dávat větší lásku než ostatním a proto si svoji zamilovanost nepřipouští. Začínám se obávat, že by to mohl být můj případ. Potřebovala bych si udělat pořádek v duši. Utřídit city, ale je to vůbec možný?


   Navštívila jsem divadlo. Pěkný představení o Edith Piaf. Možná by se mi bylo bývalo líbilo víc, když bych předtím neviděla film. Ten vám všem vřele doporučuju. Písničky jsou dokonalý. Zde malá ochutnávka.
   Bohužel ten koncert, na který jsem měla pak s kamarádkou a sestrou jít jsme nestihly, poněvadž divadlo skočilo až v deset a koncert v jdenáct končil. Tedy asi by skočil později, jenže připočtěte tak půl hodinu cesty. Snad někdy příště...

  Jupijoujou, jupijupijou. Na výtvarce se mi podařilo vytvořit, celkem pěknou grafiku. Bůhví teda  jak bude vypadat až se vytiskne. Asi většina z vás netuší, co grafika je, tak jdu hledat slovník cizích slov (nevim, jak to vysvětlit ) a následně vám to přetlumočím vlastní řečí, tak malý moment... Ha, tak se jedná o uměleckou reprodukční techniku. Jsou základní dva typy a to tisk z výšky a tisk z hloubky. Tisk z výšky je třeba linoryt, zkrátka si vemete lino(starší typ, co už se dnes ke smůle grafiků, nevyrábí) a rýtka a můžete rýt nebo spíš rejpat? Tady se, ale musí dávat pozor: to co se vyryje se neotiskne!!! Musíme tedy motiv vytvářet jako negativ. Vlastně člověk vyrábí obří razítko. U tisku z hloubky se naopak otiskne to vyryté. To jsem právě vytvářela- lept. Na kovovou destičku pokrytou tenkou vrstvou čehosi, co je tvořené lojem, asfaltem a levandulovým? olejem, se přes papír kreslí obrázek. V místě, kde se papíru dotknete, se vrstvička uchytí na papír a když je dílo hotovo, nechá se vyleptat- tam, kde destička není pokryta, dojde ke vzniku prohlubní, v nichž se pak zadrží barva a ta se při tisku pomocí lisu přenese na papír a dílko je hotovo. Většinou se grafika otiskne víckrát a to je asi ta největší výhoda, pak to můžete někomu darovat a sami si taky jednu nechat.
   No nejsem si jistá, kolik lidí to pochopí, ale kdyžby vás to zajímalo tak ten obrázek, co mám na straně, je jeden z mých leptů.

 Už je pátek, následuje víkend, pak na tři dny do školy(trochu pitomý, že nám první dva dny ani neodpadnou odpoledky, ale mohlo by být hůř) a Vánoce. Samozřejmě dárky ještě nejsou hotovy. Achich, achich... zase budu v presu a stresu. Ne, tomu stresu se nepodám. Přece se nebudu nervovat v době klidu a míru.
   Doufám, že s kámoškama ještě posedíme v čajovně, než se odebereme na prázdniny. Nevim, jak ostatní, ale já jako vždy jdu na čaj, ne na vodnici...

   Tak článek už budu zřejmě považovat za napsaný. Vznikla z toho nějáká podivnost, a ještě ani není ta půlnoc...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nezkrotna-lady nezkrotna-lady | Web | 19. prosince 2010 v 14:56 | Reagovat

jo, ty podmínky s počítačem znam taky.. už abyhc měla ten svůj spravenej.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama