Leden 2011

O životě?

24. ledna 2011 v 22:10 | Mandragorka |  Myšlenkové pochody
Sebevražda. To slovo zní... zvláštně, možná trochu děsivě, hrozivě. Lhala bych, kdybych napsala, že jsem o ní nepřemýšlela. To je však pojem široký a nutně neznamená, že jsem ji plánovala spáchat. Spíš to byly jen takové myšlenky, co by kdyby. Co by si ostatní pomysleli? Co by na to řekli, jak by si to odůvodnili? Asi by tvrdili, že to vůbec nechápou, že jsem byla bezproblémová dívka... blablabla, poněvadž o mně málokdo něco ví, a tak by museli dělat kličky.

Švadlena a skokotnosta

23. ledna 2011 v 21:17 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Tak konečně, konečně už mají snad všichni uzavřenou známku na pololetní vysvědčení a konečně mám klid. Jenže težko říct, jak dlouho bude trvat, než to všechno zase začne nanovo. Moc dlouho asi ne. Už nevím, kdo mi to říkal, ale měl celkem pravdu. Gympl je o tom, že nestíháš. Teda záleží na člověku. Osobně si myslím, že mnoho mých spolužáků se příliš nestresuje a s nějákým učením si hlavu neláme. "Cože? My píšem? Můžu si prosimtě vyfotit tvůj sešit?" ptá se většina. Test se pak napíše levou zadní, stačí si to najít v mobilu, a  žádná příprava nebyla nutná. Dokonce si už ani nemusí zapisovat. Někdy se jim to možná vymstí, ale vzhledem k tomu, že život prostě není fér a ani nikdy nebude, bych se nedivila, kdyby tímto způsobem úspěšně absolvovali vysokou školu. 

Prachobyčejný podčarník o neprachobyčejných věcech

15. ledna 2011 v 21:40 | Mandragorka |  Psaní aneb počátky... atd.
Moc nechápu, proč jsou tématem týdne paranormální jevy. Asi slovo neobyčejné zní moc obyčejně. A tak jsem se rozhodla vás poučit. O čem? O nějakých nadpřirozených jevech, o tom jak je nazývat a jak nenazývat věci jiné.

Pochopení

10. ledna 2011 v 19:00 | Mandragorka |  Rýmování aneb počátky mé neslavné kariéry básníka
Co je to vlastně pochopení?
Něco bez čeho život není,
či snad lidský výmysl pouhý
někoho, kdo byl chytrý nebo velmi hloupý?

Co je to vlastně pochopení,
jestliže tu nikde není?
Vždyť nepochopeni si připadáme.
A jaké mínění o ostatních máme?

Nač to slovo pochopení,
když o něm nikdo neví?
Jen kvůli předponě s ne ho známe,
bez ní už se s ním dnes nesetkáme.
Však komu to za zlé mít.

Nerealita, nejsoucno, neexistujícno

7. ledna 2011 v 21:06 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Otupělost je zřemě právě mojí nejlepší kamarádkou. Nevím, jak si mě našla, ale nechce se pustit, ani když o ni nestojím. Ve chvíli, kdy nejsem otupělá, se pro změnu nedokážu soustředit, a tak jsem neustále duchem nepřítomna a myšlenky se zabývají chvilku tímhle a pak támhletím. Moc myslim, řikám si občas, a je to nejspíš pravda. Člověk by měl žít přítomností. Ne minulostí, budoucnustí anebo snem. Znáte ten výrok: Nesni svůj život, žij svůj sen? Jak krásně to zní, jenže jak špatně se to činí. A já budu asi muset navždy zůstat u snů...