Švadlena a skokotnosta

23. ledna 2011 v 21:17 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Tak konečně, konečně už mají snad všichni uzavřenou známku na pololetní vysvědčení a konečně mám klid. Jenže težko říct, jak dlouho bude trvat, než to všechno zase začne nanovo. Moc dlouho asi ne. Už nevím, kdo mi to říkal, ale měl celkem pravdu. Gympl je o tom, že nestíháš. Teda záleží na člověku. Osobně si myslím, že mnoho mých spolužáků se příliš nestresuje a s nějákým učením si hlavu neláme. "Cože? My píšem? Můžu si prosimtě vyfotit tvůj sešit?" ptá se většina. Test se pak napíše levou zadní, stačí si to najít v mobilu, a  žádná příprava nebyla nutná. Dokonce si už ani nemusí zapisovat. Někdy se jim to možná vymstí, ale vzhledem k tomu, že život prostě není fér a ani nikdy nebude, bych se nedivila, kdyby tímto způsobem úspěšně absolvovali vysokou školu. 

***
   Stává se ze mně velká švadlena. Díky "nátlaku" ostatních a sobě jsem se o víkendu pustila do došívání už půl roku rozpracované tašky. Původně jsem ji chtěla dnes už doopravdy dokončit, což se bohužel nezdařilo, poněvadž mi pár detailních úprav (no dobře, zase tak detailní nejsou) ještě zbývá. Jedním z mých snů je šít a šít a šít, jenže málo kdy mám čas. Buď se musim učit, nebo nejsem doma popřípadě už jsem unavená a radši otevřu knížku, či snad přečtu nějáké ty články na blogu. Teď už ale vážně budu víc pracovat se šicím strojem. Chtěla bych dělat v budoucnu zkoušky na VŠUP, kladu si ale otázku jestli mám šanci se tam dostat. Patnáct zpracovaných projektů jako domácí práce? Dobře, to za ty dva roky ještě utvořím, jenže jak to vypadá. Stehy jak když pejsek čůrá. Oblečení jsem pro jistotu ještě nezkoušela. V hlavě se mi vynořila myšlenka na sukni a šaty, ještě nevim, jak udělám střih, to mi totiž taky nejde. Asi poprosim mamku o pomoc.

***
Včera jsem s matkou provedla velký nákup oblečení. Možná malokdo chodíte nakupovat s máti, pro mně je to však nejlepší způsob, protože si tak neplatím hadry sama a ani nemusim peníze z rodičů mámit a zaplatí mi je automaticky. Taky se ne vždy ve svém vkusu s nimi shodnu, ale naštestí to do určité míry respektují. Zase na druhou stranu je třeba podotknout, že moje oblečení není nijak moc extravagantní (až možná na ty právě koupený modrý silonky, který jsem si pořídila ke strakatý sukni, na níž se objevují snad všechny barvy duhy).

***
Blíží se mnoho zajímavých událostí. Pominu-li všechny výstavy, co hodlám navštívit (neděste se, drazí misomusové, jsou prozatím jen tři, to je na potenciálního studenta dějin umění prachbídně málo), je tu stále dost akcí. Za prvé zamiříme s kámoškama v jednom z nadcházejících víkendů do ateliéru, kde vznikne hromada fotek, za druhé se Terka rozhodla oslavit s námi u sebe doma narozeniny a za třetí mi asi totálně přeskočilo, jelikož jdu na ples tanečních, kam chodila Verča a může se zde vyskytovat hodně jejích kamarádů, o nichž jsem často slyšela jen z vyprávění nebo viděla na nějáké té fotce. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Žijme však přítomností a budoucna si nehleďme.

***
Jak tak koukám, právě sem dopsala sáhodlouhé cosi bez hlavy a paty, co nikomu nic nepřináší. Tak, aby ten, který dočetl článek až sem, nepřišel zkrátka zdělím mu jednu zajímavost, jenž pro něj možná ani nebude zajímavá. Tuším, že to bylo v osmnáctém století, kdy v češtině byla snaha o purismus, tedy snaha o čistotu jazyka a nahrazení cizích výrazů novými českými slovy. Bohužel (nebo bohudík) se stala neúspěšnou, a tak místo slova skokotnosta používáme slova dvě. Taneční mistr.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cherry-lady Cherry-lady | Web | 23. ledna 2011 v 22:54 | Reagovat

:DD ten konec je nejlepší ! :D určitě přidej nějaké fotky z těch atelierů a oslavu si užijte . :) mimochodem - určitě zkus to oblečení ! pokud tě to tak moc baví, tak ti to půjde úplně bez problémů . :)

2 Andy Andy | Web | 24. ledna 2011 v 17:08 | Reagovat

Ach, ten konec se mi taky líbí. Tak to vypadá, že jsi správný gymplák, jsem ve stejném ročníku (hádám), a je to u nás úplně stejné, myslím tedy s těmi mobily a testy. Postřílela bych je, jak moc mě to šve. A pak mě rodiče doma říkají, že se neučím, eh.
Ty bydlíš v Praze? To co píšeš zní tak úžasně, výstavy, ateliér, páni, tohle by mě šíleně bavilo! Škoda, že jsem na vesnici.

3 radim-mek radim-mek | Web | 24. ledna 2011 v 17:17 | Reagovat

ahoj u mne je rychlovka budu rád kdyš se zapojíš hezky blog

4 Andy Andy | Web | 24. ledna 2011 v 21:42 | Reagovat

Škoda, lidem se to stává často, a když mi to napíšete, tak jsem pak mrzutá, že žádný dlouhý koment není... hm.
S tou Prahou, no, jeď na týden k nám, poznáš, jaké to je, nemít do čeho píchnout a budeš mít hnedka plný program, u vás doma! Jak já se těším, když pokaždé vypadnu alespoň na den do města. A nestihnu toho ani setinu z toho, oc bych chtěla. Všechno je v Praze a já to do ní mám tak pět hodin ve vlaku.. no, konec stěžování.
Ach ano, talent na pečení, sestra ho má, o to víc je to k naštvání, já jsem úplné nemehlo skoro na všechno! =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama