Raději kopanec než šťouchnutí a další názory

18. března 2011 v 23:59 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Tak už toho mám vážně plný kecky. Čeho? Hledání informací na referát o punku. Já nesnáším hledání čehokoli. Mám dojem, že celá životní pouť je hledáním a nikdo neví čeho. K mojí smůle není v dnešní době tak důležitý informace znát nebo zkrátka vědět, ale je podstatnější umět je najít. Co mně na tom projíždění internetových stránek a blogů vážně dopálilo je, že se tam objevuje de facto všude stejný text, ať už více či méně podobný tomu na wikipedii (a těžko říct zdali ani ten není zkopírován z jednoho referátu, druhou možností samozřejmě je, že kdosi si referát zkopíroval z wiki).

***
Jarní prázdniny končí. A zase jsem nestihla všechno, co jsem chtěla. Jak typické. Nicméně kreativní jsem byla ažaž. Ušila jsem sukýnku, natřela plechovky (no, to asi moc kreativní není,že?), vytvořila brož a další věci zůstali v mé mysli.
Ještě musim stihnout dočíst povinnou četbu. Jsem ve skluzu kvůli knížce, kterou jsem měla rozečtenou před tím. Nemám ráda když mám přesně stanovený termín kdy musím mít knihu přečtenou.

***
Na koncert nejdu, jelikož se nejspíš nekoná. I když by se konal, tak na něj nedorazim. Nějako mi chybí to správné naladění. Což mi chybí i na psaní, takže přemýšlím, na co mám náladu...(dumání)... Na čtení? Možná. Na referát? Ne-e. Kdy já ho napíšu, to nevim. Včera jsem si říkala, že dneska, předevčírem, že včera. Mám ještě čas, ale už od toho chci mít pokoj. Abych se ospravedlnila: téma jsem si nevybrala, ty jsme si losovali. Psát o folku by se mi už vůbec nechtělo. Naštěstí můj referát má jisté výhody, totiž že nemusí být příliš dlouhý (stačí stránka A4), asi tak čtvrtinu z toho tvoří vlastní názor (tudíž se možná někdo ptá proč tolik vyšiluju, nad tím že je všude ten samý článek, když je v něm na tak krátkou práci dostatek informací, a já tazateli odpovídám, že jsem se těšila, že se něco dozvím a jak si pěkně počtu... nebo vážně neumím hledat) a taky ve třídě nemáme žádnýho extra posluchače punku, který by mi do toho kecal a nadával, že to mám všechno blbě, jak tohle a tamhleto není pravda...

***
Mám dojem, že navzdory mé větší a větší sečtilosti, píšu horší a horší články. Doufám, že mě v tom někdo utvrdí (myšleno ironicky), to bych ho asi kopla. Bohužel to jde virtuálně dost těžko, jen na jisté sociální síti existuje šťouchnutí, ale nějak nechápu jeho význam, krom toho, že šťouchatel i šťouchnutý musí udělat klik navíc (není klik jako klik, dofám, že vám dojde, který tím myslím). Kopanec by byl lepší.

***
Která země má jako hlavní město Bujumburu? Nemůžu si vzpomenout, nějak mi to přišlo na mysl.

Na kostele zvoní zvon,
seru, sereš, sere on.
Na mou věru, jak tak seru,
tak mi přišlo na mysl, jak sral kníže Přemysl.
To mi taky teď vysvitlo v mysli . Citace z Hrdýho Budžese- výborná knížka od Ireny Douskový. Vřele doporučuju. Těm, kterým připadá tenhle úryvek z knížky pohoršující, se omlouvám, ale já to sem napsat musela...(široký úsměv)...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauren Lauren | Web | 19. března 2011 v 10:13 | Reagovat

Na oddalování povinností jsem odborník. Vždy si říkám (přesně jak jsi napsala), že je udělám dnes, zítra, pozítří,... Ale říkát je jedna věc a učinit druhá.
A ta brož je nádherná!

2 alfuck alfuck | Web | 23. března 2011 v 20:45 | Reagovat

Ha ha, referát o punku. To za mých školních časů jsme dělali referáty o dost nudnějších věcech.
Nicméně posílám odkaz na celkem fundovaný článek. Snad pomůže: http://rockblock.musichall.cz/clanky/punk.htm

3 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 27. března 2011 v 13:16 | Reagovat

Ohó!
Má vesmírná nesmírná radost z návštěvy u mandragorky magorky čiší! Hezká tvá planetka, moc hezky voní :-) Aby ne!
Každý článek posouvá nás dále. Každý povinná četba, ač se to nezdá, o kousek taky. Taky jí nenávidím, většinu :-) Líbí se mi krásný výrok pana Shawa, irského spisovatele:
"Slavnostně přísahám, že se moje kniha nikdy, co budu živ a mrtev, nestane povinnou četbou!"
Moudrý pán. A skutečně se tak děje. To já si zacitovalo když už tu přistála ta výborná citace Budžese, paní Hrzánová je tak energická...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama