Duben 2011

Činiti i s rizikem

26. dubna 2011 v 12:45 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Proč se mi poslední dobou dějou samý nepěkný věci? Co jsem komu udělala? Zase si stěžuju, ale teď mi přijde, že k tomu mám pádné důvody. Mnoho lidí trpí a nikdo neví proč, protože ti lidé nikdy neprovedli nic zlého, co by zasloužilo trest. Já netrpím, což je dobře. Pro mě a vlastně i pro mé blízké. Stejně mi však vadí mnoho údálostí, které se mi v nedávné době přihodily. Které jsou dostatečně... Co? Hnusné, pitomé, hloupé, nešťastné, politováníhodné?... zkrátka takové, že bych je nejraději vymazala ze svého života.

A co já? Ááá...

16. dubna 2011 v 22:29 | Mandragorka |  Myšlenkové pochody
Občas mi přijde, že se více zajímám o životy druhých než o svůj vlastní. Není to tak, že bych se jim do toho jejich pletla, že bych je vyslýchala a následně udělovala rady, co by měli dělat. Já ty informace sbírám z jiných zdrojů, většinou takzvaně z druhé ruky nebo ještě lépe řečeno, pomocí drbů. A ke všemu se zajímám lidi, do kterých mi vůbec nic není. Ještě horší je, že pak nad nimi uvažuji a uvažuji, chvíli nad tím pak zas nad tamtím a sečteno podtrženo, já o nich přemýšlím víc jak o sobě.

Ustelu si na vavřínu, ať je všechno pěkně v kýblu

4. dubna 2011 v 4:04 | Mandragorka |  Nudálosti aneb co se děje v mém blízkém okolí
Den za dnem jsme něčemu blíže a něco jiného se nám zase vzdaluje. Ta linearita mě občas děsí. To, co je tu teď již nikdy nevrátí se zpět. Neustálý pokrok? Víra v něj byla osvícencům důvodem k optimismu. Za to romantičtí rozervanci trpěli nepochopením společnosti a neopětovanou láskou. To je mi sympatický. Možná proto mám tak ráda Oněgina. A tehdejší pánská móda? Krása... Ježiš, já blbnu. To je určitě tím, že jsem se o víkendu jen učila, mimo jiné i literaturu. Ach, tak hezky venku bylo a děvče jménem Mandragorka celý víkend u sešitů prosedělo. Za to může blížící se čtvrletí a náhlý příliv všemožných písemek. Proč si to všichni učitelé dovedou tak perfektně načasovat do pouhých čtrnácti dnů, je mi záhadou.